Architektura i Nieruchomości online!

151 2 lutego 2018

Piana poliuretanowa

Ocieplanie budynku

Istnieje bardzo wiele sposobów na jakie możemy ocieplać budynek. Osoby urodzone w dwudziestym lub dwudziestym pierwszym wieku właściwie zapomniały już o stosowaniu celulozy w postaci gałązek albo gliny. Teraz stosujemy znacznie bardziej zaawansowane metody.

Zacznijmy od tego, że niekiedy nie mamy nawet obowiązku stosowania ocieplenia – jeżeli konstrukcja ścian, którą zastosowaliśmy nie przewodzi zbyt wiele ciepła, bo, na przykład bloczki betonowe albo pustak są wystarczająco grube. Taka ściana jest wtedy jednowarstwowa.

Najczęściej jednak stawia się ściany dwuwarstwowe, to jest konstrukcja, a z zewnątrz ocieplenie, na przykład wełna mineralna, wata szklana, styropian albo piana poliuretanowa. Do wyboru mamy naprawdę wiele systemów i każdy można dostosować zarówno do naszych wymagań, jak i do otoczenia – strefy przemarzania, pogody i innych warunków atmosferycznych.

Istnieją jeszcze ściany trójwarstwowe, kiedy marzymy o pokryciu z cegły, na przykład klinkierowej oraz czterowarstwowe, wentylowane.

Nasze inne wpisy tematyczne:

About 

Related Articles