Globex nieruchomości Częstochowa – bck spon

5 8 maja 2016

Rekuperacja

Rekuperacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bywa tak, że nowe technologie doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkaniowym, a rozwiązań jest tu cała masa. Doskonałym przykładem będzie tutaj tak zwana rekuperacja. To nic innego jak wentylacja mechaniczna. Ale taka, która to rzeczywiście okazuje się rozwiązaniem skutecznym.

Przybliżając termin rekuperacji możemy nadmienić, że chodzi tu przede wszystkim o bardzo sprytną wymianę powietrza przez cały czas, bez względu na porę roku. Rekuperacja ma za cel odprowadzić nieświeże powietrze z naszego mieszkania, bez konieczności wietrzenia i otwierania okien. Do tego pobierane jest świeże powietrze z zewnątrz, które to na przykład zimą jest ogrzewane i nie powoduje chłodu. Nasze mieszkanie sprawia wrażenie odświeżonego i naprawdę oddycha się w nim znacznie lepiej.

Istotę rekuperacji doskonale obrazuje nam przykład ze strony http://magisinstalacje.pl/. Warto zajrzeć i dowiedzieć się o tym rozwiązaniu, ponieważ ma ono wiele zalet i dodatkowo można tu wspomnieć o stosunkowo nie wysokim obciążeniu licznika z racji oszczędnego poboru energii wynikającego z pracy silników.

About 

Related Articles